Instructiunea casei de marcat

Este posibilă vânzarea unei case de marcat? Este posibil, dar din moment ce va fi înregistrat și, de obicei, prin intermediul companiei de servicii a producătorului dat, deoarece, deși sunt interesați să cumpere case de marcat folosite. De asemenea, putem folosi casa de marcat pentru casare. Și dacă mecanismele de la casa de marcat sunt într-o dispoziție foarte utilă, atunci vinde-o puternic companiei tale.

Grey BlockerGrey Blocker O modalitate eficientă de a opri zgârierea

În reglementările privind casele de marcat, nu există într-adevăr reglementări explicite care să se aplice procedurii contribuabilului cu casele de marcat în cazul încetării activității sale. Niciuna dintre dispozițiile aplicabile nu interzice contribuabilului să vândă o casă de marcat folosită, care este proprietatea sa. Această poziție este indicată în rolul individual care a fost consacrat la 23 august 2012 cu dimensiunea ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, în care directorul Camerei fiscale din Bydgoszcz a declarat că după retragerea caselor de marcat din obiectiv și îndeplinirea tuturor formalităților specificate Prin lege, reglementarea caselor de marcat se află sub forma unui contribuabil. Prin urmare, nu tratează obstacolele care, în situația descrisă, casa de marcat ar putea fi deteriorată fizic sau vândută unei alte companii. Și, în practică, înseamnă că nimeni, cu excepția producătorului, nu este interesat să cumpere un registru de marcat folosit. Apoi, este cauzată de faptul că casa de bilete de percepție este un echipament cu destinație specială, în timp ce construcția, funcționarea și posibilitatea utilizării de către contribuabil sunt scrise în mare detaliu în reglementările care spun căsuțele de marcat. Doar producătorii autorizați ai lumii și entitățile care efectuează achiziții sau importuri intracomunitare de aparate de marcat fiscale care au confirmarea președintelui Oficiului Central de Măsuri că ghișeele oferite de aceștia îndeplinesc funcțiile descrise la art. 111 secțiune 6a și criteriile, plus condițiile pe care doresc să le plătească. Prin urmare, dacă un contribuabil dorește să vândă casa de marcat către o altă persoană, ar fi obligatoriu să evalueze această decizie cu un serviciu de registru de casă corespunzător, care va evalua dacă această sumă îndeplinește cerințele înregistrate în Legea TVA și dacă este important să instalați un nou modul fiscal în ea.