Casa de marcat pentru 300 pln

Este posibilă vânzarea unei case de marcat? Posibil și numai dacă este neînregistrat și, de obicei, prin intermediul companiei de servicii a producătorului dat, deoarece sunt interesați să cumpere case de marcat folosite. & Nbsp; Registrele de marcat ieftine și folosite pot fi localizate în subiectele autorizate ale producătorului dat. Registrul de casă poate fi ușor casat. Dar dacă mecanismele de la casa de marcat sunt într-o stare foarte puternică, atât de puternică pentru a o vinde altei companii.

În reglementările privind înregistrarea caselor de marcat, nu există într-adevăr reglementări clare care să vorbească despre conduita contribuabilului cu casele de marcat financiare în succesul finalizării activității sale de afaceri. Niciuna dintre dispozițiile de bază nu interzice contribuabilului să vândă case de marcat folosite, care există în calitatea sa. O astfel de poziție este dată în rolurile individuale, care a fost înregistrată pe 23 august 2012 cu numărul ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, în care directorul Camerei fiscale din Bydgoszcz a declarat că după retragerea caselor de marcat din uz și toate formalitățile specificate la lit. Prin lege, reglementarea caselor de marcat se află sub forma unui contribuabil. Nu simte niciun obstacol că, în situația descrisă, casa de marcat ar putea fi cu adevărat deteriorată sau vândută unei alte părți. La locul de muncă, se exprimă faptul că nimeni, cu excepția producătorului, nu este interesat să cumpere un registru de marcat folosit. Acesta este ultimul realizat prin faptul că casa de marcat este un instrument cu destinație specială, iar structura, funcționarea și modul său de utilizare de către contribuabil sunt scrise în detaliu în reglementările care operează casele de marcat. Doar producătorii interni autorizați și entitățile care efectuează achiziții sau importuri intracomunitare de case de marcat care au confirmarea președintelui Oficiului Central de Măsuri că ghișeele vândute de aceștia îndeplinesc funcțiile specificate la art. 111 secțiune 6a și criteriile, precum și condițiile pe care trebuie să le îndeplinească. Așadar, dacă un contribuabil dorește să revândă un registru de numerar al unei alte părți, atunci ar fi rezonabil să evaluezi această decizie cu un serviciu de registru de numerar corespunzător, care să evalueze dacă casa de marcat îndeplinește cerințele Legii TVA și dacă este important să instalați un nou modul fiscal în ea.